FLEXI-BAR®
Kako uporabljamo flexi-bar
FLEXI-BAR® primemo narahlo, z eno ali obema rokama na sredini ročaja, zapestja so v nevtralnem položaju. Zanihamo ga s pomočjo rahlega gibanja rok (v smeri iztegnjene podlakti) in nato vibriranje vzdržujemo s kratkimi sunki, ki izvirajo iz komolca. Bolj so mišice napete, telo in roke pa trdne in stabilne, učinkoviteje se vibracije prenašajo skozi telo in intenzivnejša je vadba.
Intenzivnost vadbe je določena s kombinacijo naslednjih dejavnikov:
- Amplituda nihanja
- Hitrost gibov
- Enakomernost ritma
- Frekvenca gibanja
- Smer gibanja
- Trajanje vadbe
- Koti oziroma ravnine gibanja
- Položaj komolca
- Vključevanje rotacij
- Vaje, ki vključujejo dvojno nalogo
- Kombiniranje s pilatesom, jogo, gimnastično žogo ipd.
ZLATO PRAVILO: ČE FLEXI-BAR® ENAKOMERNO NIHA, VADIMO PRAVILNO. Začetne težave so, kot pri vsaki drugi aktivnosti, povsem običajne, zato nikar ne obupajte.
Pogostost vadbe
Vadbo s Flexi-barom® priporočamo 2 do 3-krat tedensko po 10-15 minut. Pomembno je, da vsako vajo izvajamo 30 do 60 sekund (odvisno od telesne pripravljenosti). Dolgotrajna vadba ni potrebna, saj s pomočjo vibracij aktiviramo do 100% mišičnih vlaken, to je mnogo več kot pri drugih oblikah vadbe. Pri vseh vajah s FLEXI-BAROM® krepimo ramena, trebušne mišice ter površinske in globoke hrbtne mišice, poleg teh pa še tiste, ki so specifične za vsako vajo. Da bi dosegli kar najboljše in uravnotežene
rezultate, je pomembno, da v svojo vadbo izmenično vključujemo vse vaje, ki jih vsebuje izbrani vadbeni načrt. Če se želimo intenzivneje posvetiti problematičnim področjem, lahko posamezne vaje izvajamo dlje.
Primerna amplituda: Pazite, da Flexi-bar® uporabljate samo v območju, označenem z zeleno. To je najbolje za propriocepcijo in za ohranjanje vašega Flexi-bara®. Nihanje z večjo amplitudo, ki je označena z rdečo, ne bo prineslo boljših rezultatov, hkrati pa lahko preobremenite in poškodujete Flexi-bar®.